İçeriğe geç

kara kabare'den çağrı!

tiyatro alanında şiddetsizliği, tahakkümsüz işbölümünü, ortak üretimi, sanatın işlevi üzerine derin düşünmeyi araştırdığımız alanımızda yeni yol arkadaşlarına ihtiyacımız var! 

  • tek perdelik, sembolik bir kara komedi olarak tasarlanan, kimlik meselesini “tiyatro kimliği” üzerinden tartışan, tiyatro olan/olmayan, müzik olan/olmayan arasında salınan yeni oyunumuz MAN-LA için, ses ve beden kullanımı konusunda yetkin oyuncular hoş gelir!

“MAN-LA” yaklaşık 30 – 35 prova ile çıkacak, şarkılı ve danslı bir oyun. İstanbul’da haftada bir kez oynayacak. tarihleri kadromuzun programını gözetecek şekilde esnek tutuyoruz. 

kara kabare 2011’den bu yana armağan ekonomisiyle tiyatro yapan bir sanat kolektifi. 4 oyun sahneledi, 3 ödül aldı, bir oyunu Almancaya çevrildi ve Berlin’deki Tak Theater’da sahnelendi. aktivizm ile sanatı buluşturan bir çeşit “artivizm” alanı olan bu kolektif, kendi içinde bir armağan topluluğu. ister sadece proje temelli, ister topluluğa da katılarak kara kabare’ye dahil olabilirsiniz. 

armağanlaşma: oyunlarımızda armağan gişesinden gelen para armağanını aramızda eşit olarak bölüşüyoruz. provada verilen emeği dengelemek için aramızda anlaşmalar yapıyor, sponsor, kitle fonlaması, emek değişimi gibi çeşitli armağanlaşmalara alan açıyoruz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir