İçeriğe geç

topluluk kumbarası açıldı!

yeni oyunu destekleyin, yolculuğun parçası olun!

“dünya nasıl değiştirilir? hikayeyi değiştirerek!” 
– Charles Eisenstein

neler oluyor?

Kara Kabare’nin yeni oyunu geliyoooor! 10 yıldır tamamen bağımsız kalmayı başaran topluluğumuz, törenli şenlikli, şarkılı danslı yeni oyunu “Zenhar” için seyircisinin desteğini bekliyor!
topluluk kumbarası için buraya tıklayabilirsiniz!

“Zenhar”
 tek bir oyun değil; seyircimizin “katılımcı” olabileceği, tüm yıla yayılarak doğanın döngülerini takip eden bir “geçiş töreni.

desteklerinizle…

🎭 15 kişilik oyuncu kadromuzun 
🎸 bestecimizin 
✨ ışık ve afiş tasarımcılarımızın 

…ihtiyaçlarını karşılayacağız.

size armağanlarımız ise…

🎁 tabii ki oyuna davetiye! yerinizi şimdiden ayırtın!
🎁 internet sitemizde, sosyal medyada teşekkür
🎁 her yeniayda ve dolunayda topluluğumuzla birlikte “çember”
🎁 kendi”törenini” yapma atölyeleri
🎁 topluluğumuzla Şiddetsiz İletişim alıştırma buluşmaları
🎁 başka topluluklarla söyleşiler
🎁 oyuncu seçmelerine hazırlık dersleri
🎁 meditatif resim dersleri

geçiş töreni? 

eski anlam yaratma mekanizmalarımız artık işe yaramıyor. içinde yaşadığımız her sistem bir çeşit çöküş içinde gibi. bizi bir arada tutan büyük bir anlatı yok. eski dünya, mitolojisiyle birlikte ölüyor. yeni dünya ise henüz gelmedi. Eisenstein’ın deyimiyle, hikayeler arasındaki yerdeyiz.

Kara Kabare Topluluğu, kendini birçok farklı katmanda bu geçişi kolaylaştırmaya adadı. yeni oyunumuz “Zenhar” bir geçiş töreni olarak tasarlandı. yeni dünyayı çağırırken, yeni bir anlatının doğmasına alan açarken, en başından beri bizi hiç terk etmemiş doğanın döngüleriyle uyumlandık. topluluğumuzu büyüttük, sağlamlaştırdık.

hikaye, yani medeniyetlerin temelindeki anlatı, kendisini katılımcılıkla üretir. yeni bir anlatı keşfederken, sizi seyirci olmaya değil, doğrudan katılımcı olmaya davet ediyoruz. hem de varoluşumuzun her katmanında!

yeni oyunumuz “interaktif” değil “katılımcı” bir tiyatro biçimi. bu katılımcılık, hem oyunun kendisi için geçerli, hem de tüm yıla yayılacak şekilde düzenlediğimiz çemberler için. bu kumbara ise, 10 yıldır armağan ekonomisiyle yola devam eden, kâr amacı gütmeden, elinde sermaye bulundurmadan, seyircisinden başka hiçbir yapıdan destek almadan ayakta kalan topluluğumuza, sizin de katılımcı olabilmeniz için açıldı.

nasıl? 

hayalimiz, bu kumbaraya can-ı gönülden destek verenlerin, bizim topluluğumuzda deneyimlediğimiz “yuva” hissini bulabilmeleri, kendi çemberlerini kurabilmeleri.
kumbaramıza kaydolarak, her ay belli bir para karşılığında çeşitli armağanlar alabilecek, topluluğumuza dâhil olabileceksiniz. topluluğumuza aylık olarak destek olabileceğiniz miktarlar ve alabileceğiniz armağanlar yan tarafta! aboneliğinizi dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. aylık kaydolmasanız bile, bu kumbara projesini tanıdıklarınıza paylaşarak bize destek olabilirsiniz! 

yalnız kurtların zamanı geçti! 
şimdi bir araya gelme zamanı! 
bütün anlatıların dağıldığı bu yerde, 
tiyatromuz hepimizin ayağını basabileceği 
bir mihenk taşı olsun, 
bir araya gelip yaşamı kutlayabileceğimiz 
kutsal alanımız olsun! 
aşk olsun, barış olsun! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir